• 6. Hastane Donanımları, Medikal Cihaz ve Sağlık Hizmetleri Fuarı 4. Uluslararası Bütünleşik Sağlık ve Bakım Kongresi
  • 5-8 Aralık 2018
Kalan Süre

Türkiye sağlıkta rol model ülke olacak


Hedef pazarlardan gelecek alıcılarla katılımcı firmaları buluşturacak olan İstanbul Health Expo,  Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu yetkililerini de ağırlayacak. Yeni iş anlaşmalarına ve teknoloji alışverişine olanak tanıyacak fuarla, medikal cihaz sektöründe yapılan ihracatın katma değerinin yükseltilerek, sektörün rekabetinin artırılması amaçlanıyor.
 
 
 
Tıbbi ekipman alanındaki ihtiyaçlarımızı Türkiye’den karşılayacağız”
 
2015 Health Expo Fuarı’na yurt dışından gelen yetkililer tıbbi ekipman alımı konusunda Türkiye ile iş birliği yapmak istediklerini söylediler. Suriye Hükümeti Geçici Sağlık Bakanı Mohamed Wajih ‘Eksiklerimiz çok büyük, tıbbi ekipman alanındaki ihtiyaçlarımızı Türkiye’den karşılayacağız” şeklinde açıklama yaptı.
 
 
 
Bosna Hersek ile sağlık alanında iş birliği
 
Bosna Hersek, Suriye, Irak, Moldova, Ukrayna ve Belçika gibi pek çok ülkeyle ciddi bağlantılar kurulduğu 2015 Health Expo’da Bosna Hersek Sağlık Bakanı ile de görüşüldü. SADEFE koordinesinde yapılan görüşmelerde sağlık, sosyal hizmetler ve eğitim alanlarında Bosna Hersek’e sistem kurulması yönünde anlaşmaya varıldı.