• 6. Hastane Donanımları, Medikal Cihaz ve Sağlık Hizmetleri Fuarı 5. Uluslararası Bütünleşik Sağlık ve Bakım Zirvesi
  • 4-7 Aralık 2019
Kalan Süre

Haberler

Türkiye ve Katar Arasında Sağlık Alanında İşbirliği Anlaşması İmzalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Devleti Emiri Şeyh Temim bin Hamed Âl Sânî 'nin başkanlıklarında 18 Aralık 2016 tarihinde Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite İkinci Toplantısı Trabzon'da gerçekleştirildi.  
 
Toplantıda sağlık alanında da birçok görüşme yapılıp, anlaşmalar imzalandı. Türk sağlık sektörünü yakından ilgilendiren bu anlaşmaya göre iki ülke arasında; sağlık bilgi sistemleri, halk sağlığı, hastane yönetimi, ilaç ve tıbbi cihaz, sağlık turizmi, genetik ve laboratuvar, organ ve hücre nakli, sağlık yatırımları, personel eğitimleri, erken uyarı cevap sistemi, kitlesel organizasyonlarda sağlık hizmeti, ortak insani yardım projeleri ve uluslararası organizasyonlarda birlikte çalışma konularında işbirliğine gidilecek.
 
Sağlık alanında, çok geniş kapsamlı imzalanan bu anlaşma ile iki ülke arasındaki sağlık turizmi ve ticareti oldukça hareketlenecek.  
 
CNR Expo CNR Holding de bu kapsamda, kendi alanlarında uzman kadrosu tarafından, Katar başta olmak üzere çok sayıda ülkenin seçkin alım heyetleri için gerçekleştirdiği fuar çalışmalarını hızlandırmış bulunuyor. İstanbul Health Expo 2017’ye katılım gösterecek alım heyetleri sayesinde sağlık alanında bu yıl daha fazla ihracat hedefleniyor. 
 
CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), TİTCK Türkiye ilaç ve tıbbi cihaz Kurumu, Türkiye Kamu hast. Birliği, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dernekleri Federasyonu (SADEFE) ile Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) iş birliğinde düzenlenen İstanbul Health Expo 27-30 EYLÜL 2017 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de ülkenin en kapsamlı ve tek fuarı olarak 5. Kez kapılarını açacak…  
 
Yurtiçi ve yurtdışından ithalatçıların, ihracatçıların, üretici ve toptancıların yer alacağı, katılımcıları için yüksek kapasiteli ihracat imkanı sağlayan İstanbul Health Expo Fuarı’nda sizde yerinizi ayırtın.